Home Aktuality Návštěva Kina v Dobrušce

Návštěva Kina v Dobrušce

Žáci 8. a 9. ročníku zhlédli v Kině Dobruška film Síla lidskosti. Ve filmu se seznámili s nejdůležitějšími etapami našich novodobých dějin. Historická faktografie byla prolnuta příběhem Nicholase Wintona, který zachránil 669 převážně židovských dětí během nacistické okupace Československa. Celý film většina žáků sledovala s velkým zaujetím, mnozí i se slzami v očích. Úžasné bylo i vystoupení dramaturga po skončení filmu. Svým vyprávěním o osobnosti Nicholase Wintona, kterého osobně znal, žáky podnítil k mnoha otázkám. Sir Winton sice 1. července 2015 zemřel, nicméně jeho odkaz žije dál.

Jak naši žáci film hodnotili?

"Byl to velmi zajímavý film, hodně dojemný a poučný. Dle mého názoru byl Winton úžasný a čestný člověk." K. Chudá, 9.A

"Překvapilo mě, že o těch transportech po válce nikde nemluvil a všechno si nechal pro sebe. Při tom zachránil životy mnoha dětí. Takových lidí se najde málo." S. Maixnerová, 9.A

Aktualizováno (Čtvrtek, 31 Říjen 2019 15:24)