Home Aktuality 2. den na lyžařském kurzu Zdobnice v O. h.

2. den na lyžařském kurzu Zdobnice v O. h.

Druhý den ráno bylo pro nás velmi překvapující, probudili jsme se do pohádkově zasněžené krajiny. Po velmi vydatné snídani, jsme se vydali poprvé na lyžování. Družstvo číslo jedna šlo dopoledne na sjezd, družstvo číslo 2 na běžky. První družstvo si velmi dobře zalyžovalo na červené sjezdovce, kde si zdokonalovalo své lyžařské dovednosti. U družstva číslo 2 to byla pro některé první zkušenost. Nicméně se všichni velmi snažili a naučili se spoustu nových dovedností např.

- nosit běžecké lyže

- nasadit si lyže a oklepat přilepený sníh z bot i lyží

- otočit se na lyžích všemi možnými způsoby

- originální pády a následně se zvednout ze země

- pohyb na běžeckých lyžích, jízda z kopce

- jízda v pluhu, jízda bez hůlek

Odpoledne se role obou družstev vyměnila a zkusili si, jak sjezdové lyžování, tak běžecké. Den se nám velmi vydařil a velkou pochvalu zaslouží za odvahu a odhodlanost v prvních jízdách družstvo číslo 2. Jen se nám bohužel stal malý karambol, kdy nešťastně spadla Simča. Díky bolesti kolena jsme, pod domluvě s rodiči, byli nuceni Simču poslat domů.  Díky velmi dobrým sněhovým podmínkám se těšíme, jak si užijeme celý týden.

FOTOGALERIE

VIDEO 1

VIDEO 2

Aktualizováno (Úterý, 18 Únor 2020 18:12)