Home Aktuality

ZAJÍMAVÉ SETKÁNÍ

Na pátek 10. listopadu připravil pan Jiří Králíček pro žáky 8. ročníku velmi zajímavé setkání u příležitosti Dne veteránů. Nejprve se ve své krátké prezentaci spolu s žáky vypravil do historie a přiblížil jim, jak se válečné a bitevní vřavy dotkly Opočna a jeho okolí. Pan Koďousek na něj navázal a hovořil o zapojení členů místního Sokola do bojů za 1. světové války a do odboje v době 2. světové války. Připomněl význam Sokola a informoval žáky o současných aktivitách pro malé děti, mládež i dospělé, o vybavení posiloven a o možnostech jejich využití.

Po tomto úvodu se s žáky o své zážitky z armády podělil plukovník Luboš Bahník. Mluvil o tom, jak se na svou práci připravoval, kde během své kariéry působil. Žáci se zajímali nejvíce o jeho účast ve vojenských misích v bývalé Jugoslávii, Iráku a Afghánistánu. Ptali se na nebezpečné operace a na současnou výzbroj. Někteří si vyzkoušeli těžkou neprůstřelnou vestu a přilbu. Za zajímavou besedu všem, kteří ji připravili, mnohokrát děkujeme.

ZŠ Opočno přijme pracovníka na pozici ŠKOLNÍKA

Základní škola, Opočno, okres Rychnov nad Kněžnou, přijme pracovníka na pozici

ŠKOLNÍKA

Požadavky: pracovitost, manuální zručnost, samostatnost, bezúhonnost

Nabízíme: různorodou práci, závodní stravování, čerpání z FKSP, pět týdnů dovolené, platové zařazení dle Nařízení vlády č. 564/2006 Sb., příloha č. 1, platová třída 5.

Zájemci se mohou hlásit v kanceláři ZŠ Opočno, Nádražní ulice č. p. 313, Opočno (budova školy u pošty) nebo na tel. čísle 734 752 125 do 15.12.2017.

Návštěva Úřadu práce v Rychnově nad Kněžnou

Žáci 9. ročníku navštívili v rámci kariérového poradenství Úřad práce v Rychnově nad Kněžnou. Mají před sebou zodpovědný úkol – rozhodnout se, na jakou střední školu půjdou studovat. Pracovnice poradenské služby paní  Buňatová připomněla žákům vše důležité, co je třeba zvážit, jaké jsou termíny přihlášek a odevzdání zápisového lístku. Také si vyplnili test zájmů, kde jim vyšla zajímavá povolání. Tento týden pořádá škola pro žáky i další akci – zájezd do závodu Škoda Auto v  Mladé Boleslavi.

Oslavy výročí č.p. 11

Poznáváme Prahu

Ve středu 25.10.2017 se žáci 7.- 9. ročníků vydali na poznávací zájezd do Prahy. Nejprve projeli kolem strahovského stadionu, prošli Petřín, navštívili zrcadlové bludiště a vystoupali téměř tři sta schodů na petřínskou rozhlednu. Odměnou jim byl krásný výhled na stověžatou Prahu a její významné stavby, mohli pozorovat nejbližší okolí Prahy, v dáli pak Říp i Krušné hory. Následovala cesta směrem ke středu města. Kolem Strahovského kláštera, přes Loretu, Pražský hrad, přes malebnou Malou Stranu a památný Karlův most. Po osobním volnu a občerstvení čekala žáky prohlídka Národního divadla. Průvodce seznamoval zájemce s pamětihodnostmi i současností našeho hlavního města. Většině se nejvíce líbilo  nádherné Národní divadlo. Počasí přálo, dokonce se ukázalo i sluníčko. Zájezd se vydařil.

Aktualizováno (Středa, 15 Listopad 2017 16:45)

Více článků...