Home Aktuality

5. den na lyžařském kurzu Zdobnice v O. h.

Pátek byl náš poslední den LVZ. Měli jsme v plánu biatlonové a slalomové závody.
2. družstvo šlo v dopoledním programu na biatlon a odpoledne bylo naplánováno závěrečné lyžování na sjezdovce. Děti z družstva číslo 2 překvapily a ukázaly, jak se naučily velmi dobře lyžovat na běžeckých lyžích. U chlapců se umístili dva na stupních vítězů. Velká pochvala patří celému druhému družstvu, jelikož i na sjezdovce si počínali jako zkušení lyžaři. 1. družstvo bylo dopoledne na sjezdovce, kde proběhl závod ve slalomu, který se nám podařilo i natočit. Žáci se pustili do slalomu s nasazením a chtíčem vyhrát. Bylo to velmi vyrovnané a všichni si to užili. Odpoledne se 1. skupina přemístila na biatlon, kde ukázali, že se umí bravurně pohybovat i na běžkách. Po lyžařských disciplínách jsme se přemístili na chatu, kde jsme vyhodnotili celý týden, jak z pohledu lyžování, tak z pohledu slušného chování a pořádnosti. Vyhodnocovali jsme lyžařské závody, nejlepší zlepšení, nejhezčí styl, pořádek v pokojích, chování družstev, jako celku, a mnoho dalších disciplín. Žáci obdrželi diplomy a zasloužené ceny. Večer jsme pak zakončili připraveným rautem pro děti a závěrečnou diskotékou. Druhý den, jsme už po snídani vše naložili do autobusu a odjeli směr Opočno, kam jsme dorazili v 11:00 hod, přesně dle předpokladů. Všem zúčastněným mnohokrát děkuji za účast a slušné chování. Letošní „lyžák“ se velmi vydařil.

Aktualizováno (Pondělí, 17 Únor 2020 18:09)

Žáci ZŠ Opočno krajskými přeborníky v šachu

Krajské kolo přeboru škol v šachu proběhlo 23. 1. 2020 v Třebechovicích pod Orebem, své síly zde změřili vítězové předcházejících okresních kol. V kategorii A (1.-5. třída) s velkým náskokem zvítězila ZŠ Opočno a přerušila tak dlouhou sérii vítězství hradeckých škol. Družstvo Opočna ve složení Václav Kroulík ze III. A, Štěpán Kroulík z I. A, Jan Snopek z III. B a Daniel Ulman ze IV. B získalo 32 bodů z 36 možných. Na druhém a třetím místě se umístily hradecké školy s počtem 25,5 bodu a 25 bodů. Vedoucí družstva paní Veronika Kroulíková k tomu dodává:“ Po loňském prémiovém startu a těsném čtvrtém místě se jedná o skvělý výsledek! Tajně jsme doufali, že postoupíme, protože máme silné a zkušené hráče, kteří šachy trénují v rychnovské Pandě. Tak suverénní vítězství nás však překvapilo.“ Teď hráče čeká celostátní finále. Blahopřejeme k tak vynikajícímu úspěchu a přejeme hodně štěstí v nejvyšší soutěži.

Aktualizováno (Sobota, 15 Únor 2020 13:24)

4. den na lyžařském kurzu Zdobnice v O.h.

Na čtvrtek jsme přesunuli odpočinkový den, jelikož nám v pondělí nepřálo počasí. V dopoledním programu byl v plánu výlet na běžkách, který se nám vydařil a bylo nádherné počasí. Celé družstvo číslo 1, zaslouží velkou pochvalu a také Daniela J., která s námi jela z družstva číslo 2. Všichni zvládli výlet (tzv. Zdobnický okruh – 8 km) bez problémů a výborně lyžovali.  Skupina číslo 2 trénovala obloučky na modré sjezdovce. Odpoledne proběhlo odpočinkové odpoledne, kdy proběhly hry a turnaje ve stolním tenisu, šipkách. Po večeři nebyla přednáška, ale připravili jsme pro děti překvapení ve formě noční venkovní hry. Hra se jim nesmírně líbila a děti byly velmi šikovní.

3. den na lyžařském kurzu Zdobnice v O.h.

Ve středu jsme měli v dopoledním a odpoledním program v plánu trénink na páteční biatlonový závod. Prostřídaly se v něm obě skupiny. Na sjezdovce jsme zapojili do programu, u skupiny číslo jedna, různé zábavné hry na lyžích. Skupina číslo dvě naopak trénovala sjezd a výjezd na lyžích, kdy bylo znát veliké zlepšení. Po celodenním programu se na nás přijela podívat naše paní ředitelka a následně proběhla přednáška o správném servisu lyží. Za dobré chování a pochvaly na lyžích, si děti mohly večer opéci špekáčky. Den se nám velice vydařil.

2. den na lyžařském kurzu Zdobnice v O. h.

Druhý den ráno bylo pro nás velmi překvapující, probudili jsme se do pohádkově zasněžené krajiny. Po velmi vydatné snídani, jsme se vydali poprvé na lyžování. Družstvo číslo jedna šlo dopoledne na sjezd, družstvo číslo 2 na běžky. První družstvo si velmi dobře zalyžovalo na červené sjezdovce, kde si zdokonalovalo své lyžařské dovednosti. U družstva číslo 2 to byla pro některé první zkušenost. Nicméně se všichni velmi snažili a naučili se spoustu nových dovedností např.

- nosit běžecké lyže

- nasadit si lyže a oklepat přilepený sníh z bot i lyží

- otočit se na lyžích všemi možnými způsoby

- originální pády a následně se zvednout ze země

- pohyb na běžeckých lyžích, jízda z kopce

- jízda v pluhu, jízda bez hůlek

Odpoledne se role obou družstev vyměnila a zkusili si, jak sjezdové lyžování, tak běžecké. Den se nám velmi vydařil a velkou pochvalu zaslouží za odvahu a odhodlanost v prvních jízdách družstvo číslo 2. Jen se nám bohužel stal malý karambol, kdy nešťastně spadla Simča. Díky bolesti kolena jsme, pod domluvě s rodiči, byli nuceni Simču poslat domů.  Díky velmi dobrým sněhovým podmínkám se těšíme, jak si užijeme celý týden.

VIDEO 1

VIDEO 2

Aktualizováno (Čtvrtek, 13 Únor 2020 17:11)

Více článků...